Bilgilendirici Toplantılar

Rektörümüz Prof. Dr. Talip Gül, Online Olarak Öğrencilerle Sohbet Etti. Dicle Üniversitesi, COVID-19 virüs salgını nedeniyle YÖK kararı ile üniversitelerin eğitime ara vermesi sonrasında eğitim ve öğretime, uzaktan eğitim sistemiyle devam ediyor. Edebiyat Fakültesi de uzaktan eğitim ve kültürel etkinlik çalışmaları kapsamında online platformda sohbetler ve konferanslar düzenliyor.

Düşünce ve Hareket Kulübü tarafından Prof. Dr. Ahmet TANYILDIZ’ın moderatörlüğünde “Mehmet Akif Ersoy: Safahat Okumaları” adlı konferans online bir platformda öğrencilerin katılımı ile her pazartesi saat 15.00’ da gerçekleşiyor. Rektörümüz Prof. Dr. Talip GÜL de sohbetin bu haftaki oturumuna video konferans sistemi ile bağlandı. Rektör GÜL, Mehmet Akif Ersoy’un sıradan bir şair olmadığını, müstesna bir edebiyatçı olduğunu ve kendisinin şair olmasının yanı sıra mütercim, hafız, siyasetçi ve veteriner hekim olduğunu söyledi. Rektör GÜL, öğrencilere korona virüs ile ilgili tavsiyelerde bulunarak, tedbirlere uyulmasının önemine vurgu yaptı.


Dicle Üniversitesi Senato Toplantısı Video Konferans Yöntemiyle Yapıldı 

Dicle Üniversitesi, COVID-19 salgınına karşı gereken tüm tedbirleri herhangi bir aksamaya mahal vermeksizin büyük bir hassasiyetle uygulamaktadır. Bütün düzey öğretim faaliyetlerini uzaktan öğretim yoluyla gerçekleştiren Üniversite, toplantı ve diğer faaliyetlerde de uzaktan erişim yöntemini etkin olarak uygulamaktadır. Bu kapsamda Dicle Üniversitesi Senatosu 02.04.2020 tarihli Senato ve yönetim kurulu toplantılarını videokonferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip GÜL, Senatoda üyelere üniversitemizde COVID-19 salgını dolayısıyla eğitim-öğretim faaliyetleri ve alınan diğer önlemler hakkında bilgi verdi. Rektör GÜL ayrıca hastanelerimizde yapılan etkin planlama ve uygulamalara da işaret etti. Senato üyelerinin bulundukları yerden katıldıkları Senato ve Yönetim Kurulu toplantıları gündem maddelerinin görüşülmesiyle tamamlandı.


Kalite Komisyonu Toplantısı Online Olarak Yapıldı 


Üniversitemiz Kalite Komisyonu toplantısı video konferansla yapıldı. Covid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirilen toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Kalite Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Eyyüp TANRIVERDİ, Kalite Geliştirme Koordinatörü Prof. Dr. Hasan BAYINDIR, Kalite Komisyonu üyeleri ile Kalite Geliştirme Koordinatörlüğü personeli katıldı.

Toplantıda ilk olarak Prof. Dr. Hasan BAYINDIR ve Öğr. Gör. Sefer DÜNDAR, “Dicle Üniversitesi Kurumsal Kimlik Kılavuzu” taslağının tanıtımını yaptı. Katılımcılardan taslağa ilişkin görüş ve değerlendirmelerin alınmasının ardından Kalite Komisyonu Çalışma Grupları tarafından hazırlanan 2020 Yılı Strateji Belgeleri Eylem Takvimi ve bunlara ilişkin sunumlar Kalite Geliştirme Koordinatörlüğünün Çalışma Grup Temsilcileri tarafından gerçekleştirildi.


Dicle Üniversitesi Süreli Dergilerinin Uluslararasılaşma Toplantısı Online Olarak Yapıldı


Dicle Üniversitesine bağlı Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Hukuk, İlahiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ve Mühendislik Fakültelerinin uluslararası atıf indekslerine ve uluslararası derecelendirme kuruluşlarına akreditasyonu ile ilgili olarak dergi editörleri, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Haydar YALÇIN ile online ortamda bir araya geldi.

Toplantıda uluslararasılaşma stratejileri, süreli yayıncılıkta yeni trendler ve Dicle Üniversitesi süreli yayınlarının geleceği mercek altına alınarak önümüzdeki dönemlerde atılacak adımların yol haritası üzerinde bilgi alışverişinde bulunuldu.