Turizm Animasyon


Otel, Lokanta Ve İkram Hizmetleri Bölümü

Turizm Animasyon Programı

Bölüm Başkanı

Öğr. Gör. Hasan YAVUZ

Program Başkanı

Öğr. Gör. Ender ÖZBEK 

Program Danışmanı

1 Sınıf Program Danışmanı

Öğr. Gör. Ender ÖZBEK 

Akademik Kadro

Hakkında

Öğr. Gör. Ender ÖZBEK               Öğr. Gör. Adnan Burak ACAR 

bilgi

Program Tanıtımı

 

Turizm Animasyonu programının amacı, öncelikli olarak turizm ve eğlence sektöründe müşterileri dinlendirmek ve eğlendirmek suretiyle, bu kişilerin işletmeye tekrar gelmelerini sağlayabilecek nitelikli elemanlar yetiştirmektir. Turizm Animasyonu programında, Makyaj Tekniği, Komedi Tekniği, Rekreasyon ve Animasyon, Spor ve Oyun Bilgisi, Hareket Ritim ve Dans Tekniği, Sahne Uygulaması, Dünya Dansları, Step-Aerobik, Koreografi, Sahne Araçları Teknik Bilgisi, Temel Müzik Bilgisi, Konuşma Sanatı ve Tekniği, Türk Kültürü ve Halk Bilimleri, Kukla ve Gölge Oyunu, Çocuk Animasyonu, Türk Halk Dansları, İlk Yardım, Su Sporları, El Sanatları gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır. Turizm Animasyonu programında okumak isteyenlerin, tiyatro yeteneği bulanan, sosyal psikoloji bilimine ilgi duyan, insanlarla iyi iletişim kurabilen çok dikkatli ve düzenli, dış görünüşüne özen gösteren, yabancı dil öğrenmeye yatkın kişiler olmaları gerekir. Turizm Animasyonu programını bitirenlere “ Turizm Animasyonu Meslek Elemanı” unvanı verilir. Programımız sahip olduğu öğretim elemanı kadrosu ile öğrencilerine en iyi şekilde eğitim vermeye çalışmaktadır. Okulumuzun, yerli ve yabancı turistlerin çok ziyaret ettiği bir bölgede olması sebebi ile, öğrencilerimiz Turizm ve Eğlence sektörü ile sürekli olarak iç içe olma imkanına sahiptir. Bu ortam, öğrencilere teorik eğitimlerini uygulama alanında pekiştirme fırsatı vermektedir.

 

Mezuniyet Sonrası İş İmkânları

 

Mezunlar turizm işletmelerinde “Animatör” unvanı ile çalışırlar. Animatörler turizm sektörüne ait işletmelerde, eğlence sektöründe, anaokulu ve ilköğretim okullarında, belediyelerde, Halk Eğitim Kurumlarında, animasyon ajanslarında, organizasyon şirketlerinde, tiyatrolarda, televizyonlarda vs. iş bulabilirler   .

 

Dikey Geçiş Yapılabilecek Fakülteler

 

Önlisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar DGS ( Dikey Geçiş Sınavı) sınavından başarılı olmaları koşuluyla alanlarıyla ilgili lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler. Ayrıca Açık Öğretim Fakültelerinin ilgili lisans programlarına doğrudan sınavsız dikey geçiş yapabilirler.