Bahar Dönemi Öğrenci Alım Başvuru ve Sınavları Hakkında

04.02.2021


 
Bahar döneminde lisansüstü programlara öğrenci alımlarında YÖK tarafından kabul edilen, geçerlilik süresi 5 yılı geçmemiş ve   üniversitemizce belirlenmiş (ilan metnini inceleyiniz) asgari dil puanı gerekmektedir. Başvurularda adaylardan süresi geçmemiş ALES puanı (en az 60) istenmektedir. 

Başvuru yapan adaylar, başvurularının durumunu başvuru yaptıkları sistemden öğrenebilirler. Mağduriyet yaşanmaması için adayların ayrıca başvuru sonrasında kendilerine gönderilen mailleri de özenle takip etmeleri önem arz etmektedir. 

Başvurusu kabul edilen adaylar, 08.02.2021 tarihinde Saat 10.30’da Bilim Sınavına; Saat 14:00’da ise Mülakat Sınavına gireceklerdir. Adayların sınavdan en az 30 dakika önce sınav yerinde olması ve ilgili ana bilim dalı ile irtibata geçmesi gerekir. 


Sınavlar anabilim dallarının bulunduğu binalarda (İİBF, Hukuk, İlahiyat ve Edebiyat Fakülteleri) yapılacaktır. 

İşletme anabilim dalı tezsiz yüksek lisans, tezli yüksek lisans ve doktora programına öğrenci alımları için başvurusu onaylanan adaylar için 08.02.2021 tarihinde Saat 10.30'da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Anfi 3' te Bilim Sınavı yapılacaktır.

                                                                                                                                                                                Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü