YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURU SONUÇLARI İLE İLGİLİ DUYURU

26.08.2022


DİCLE ÜNİVERSİTESİ

LİSANSÜSTÜ BAŞVURU SONUÇLARI İLE İLGİLİ DUYURU

 

            2022-2023 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü (tezsiz-tezli yüksek lisans ve doktora) başvuru sonuçları adayın başvuru yapmış olduğu https://obs.dicle.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx adresinden girilerek öğrenilebileceği gibi ekteki listelerde de görülebilir. Başvuru esnasında belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girilecektir.

            Otomasyon ortamında asıl olarak yerleşen adayların karşısında “asıl ve sırası”, yedek olarak yerleşenlerin “yedek ve sırası”, yerleşemeyenlerin karşısında ise herhangi bir ifade yazılmamıştır.

            Kesin kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihler arasında https://obs.dicle.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx online olarak alınacaktır.

            Belirlenen tarihler arasında kayıt yapmayan asıl adayın kaydı alınmaz ve aday herhangi bir hak iddia edemez ve yerine yedek kaydı alınacaktır.

            Asıl Adayların Kesin Kayıt Tarihleri (Online)

Başlama

Bitiş

25.08.2022 (08.00)

28.08.2022 (17.00)

 

Yedek Adayların Kesin Kayıt Tarihleri (Online)

Başlama

Bitiş

31.08.2022 (08.00)

02.09.2022 (17.00)

 

Kayıtlar İle İlgili Önemli Notlar

1.     1- Tezsiz yüksek lisans programı hariç aynı anda iki lisansüstü programa kayıt yapılamayacağından tezli yüksek lisans veya doktora programına yerleşen ve başka bir tezli yüksek lisans veya doktora programında kayıtlı bulunan adayların kesin kayıt yapabilmeleri için diğer programdan kaydını silmeleri gerekir.

2.     2- Tezsiz yüksek lisans programına kayıt yaptıracak adaylar, kesin kayıt tarihleri arasında öğrenci numarası ile Türkiye Vakıfbank’a öğrenim ücretinin tahakkuk ettirilen ilk taksidini yatıracaklardır.

3.     3- Öğrenci numarası kesin kayıt işleminin yapıldığı sayfada görülebilir.

 


Dosya Ekleri

Ekleme TarihiAçıklamaİndir
8/27/2022SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ-LİSTEİndir