DİYARBAKIR TARIM MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ - en


11.06.2023                                  

 

Diyarbakır Tarım Meslek Yüksek Okulu, mezuniyet töreni düzenledi. Törene; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ezeli Azarkan ve Prof. Dr. Kadir Turan,  genel sekreter Doç. Dr. Ali Karakaş, Diyarbakır Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Karaaslan, bölüm başkanları, öğretim elemanları, mezun öğrenciler ile aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Meslek Yüksekokulu dönem birincisi tüm arkadaşları adına heyecan ve mutluluğunu katılımcılarla paylaştı.

Mezun olan öğrencilerin ve ailelerinin heyecan, mutluluk ve gururlarını paylaşan Diyarbakır Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Karaaslan ise yeni mezunlar vermenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “mezuniyetinizi tebrik ediyor, sizlerin bugünlere gelmenizde pay sahibi olan ailelerinizi, ülkenizi, üniversitemizi unutmamanızı talep ediyorum.  Çünkü okul olarak biz bir aileyiz. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu, hayırlı ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan yaptığı konuşmada tarım bölümünden mezun olan öğrencilerin ülkenin geleceğine değer katacaklarına inandığını vurgulayarak, “Sizlerden beklentimiz, ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak için etik ilkeler doğrultusunda mesleğinize sahip çıkarak, çalışmanızdır” dedi.

2022-2023 eğitim-öğretim yılında Diyarbakır Tarım Meslek Yüksek Okulu; Gıda Teknolojisi, Süt ve Ürünleri Teknolojisi, Organik Tarım, Bahçe Tarımı, Tohumculuk ile Süt ve Besi Hayvancılığı Programından olmak üzere toplam 323 öğrenci mezun oldu. Mezuniyet belgesini alan öğrenciler, mezun olmanın sevincini yaşadı.