DİYARBAKIR GENÇLİK ARAŞTIRMASI ÇALIŞTAYI BAŞLADI

27.10.2023 - 02.11.202427.10.2023


DİYARBAKIR GENÇLİK ARAŞTIRMASI ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda “Diyarbakır Gençlik Araştırması Çalıştayı” açılış oturumu gerçekleştirildi.

Çalıştaya Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, “İsrail'in Gazze'ye yönelik, en temel insani değerleri hiçe sayan saldırılarından dolayı çok üzgünüz ve şiddetle kınıyoruz. Gençler, bir ülkenin en önemli serveti, gücü ve umududur. Bir milletin yücelmesinde en önemli faktör gençliktir. Dünyayı anlamak, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, daha çok okuyan, sahip olduğu bilgiyi sürekli güncelleyen, yeteneklerini geliştiren, teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olan gençlere ihtiyaç duyuyoruz” diye konuştu.

Çalıştayda Prof. Dr. Rüstem Erkan projenin tanıtımını yaparken, Prof. Dr. Vahap Özpolat, “Bir toplumun akademik kurumları, ülke kalkınmasının ve toplumsal değişmenin lokomotifi olarak kabul edilir. Bizler de genel anlamda gençlik, özel anlamda Diyarbakır gençlerini bir araştırma nesnesi olarak bir masa etrafında müzakere edebilmek için bu çalıştayı düzenledik” ifadelerini kullandı.


    https://m.youtube.com/watch?v=YeuNz10wMKsFotoğraf Galerisi