SEZAİ KARAKOÇ ANISINA ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ


16.11.2023


SEZAİ KARAKOÇ ANISINA ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Yeniler Kulübü işbirliği ile Sezai Karakoç’un vefatının ikinci yıldönümü olması münasebetiyle şiir yarışması düzenlendi.

Ölüm yıldönümü anısına ödüllü şiir yarışmasının finali İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Programa Dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler ilgi gösterdi.

Birinciye 2000, ikinciye 1500 ve üçüncüye 1000 TL ödülün verildiği şiir yarışmasının final programında, usta şairin eserlerinden özenle seçilen ve öğrencilerimizin kendi yazdıkları şiirler başarıyla seslendirildi.

50 öğrencimizin başvuruda bulunduğu yarışmada, jüri tarafından yapılan hissiyat, tonlama ve sahne duruşu gibi durumların değerlendirmenin ve puanlamanın ardından beş öğrencimiz finale katılmaya hak kazandı.

Birinci Muhammed Baran, ikinci Sara Ötüken, üçüncü Eyüp Yürek, dördüncü Habibe Yıldırım, beşinci olan Dicle Bulut'a ödül takdim edilmesinin ardından tören son buldu.


Fotoğraf Galerisi