REKTÖRÜMÜZ, AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI BİLİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI


29.11.2023


REKTÖRÜMÜZ, AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI BİLİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan ve çalışma alanlarına ilişkin veri temelli sosyal politikaların hayata geçirilmesine katkı sağlayacak olan Bilim Kurulu ilk toplantısı gerçekleştirildi.
Ankara’da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş başkanlığında toplanan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un içinde bulunduğu Bilim Kurulu,  Türkiye'nin farklı bölgelerindeki 16 farklı üniversiteden 10 rektör ve 20 akademisyen olmak üzere alanında uzman kişilerden oluşuyor.
Toplumun ihtiyaçlarına yönelik sosyal politika geliştirme süreçlerinin temel taşlarından biri olacağına inandığını ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Bu kurul ile bakanlığımızın çalışma alanlarına ilişkin veri temelli, bilimsel ve bütüncül bir perspektifle daha güçlü politikaların hayata geçirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz." dedi.
Göktaş, bugün ilk toplantısı gerçekleştirilen Bilim Kurulu'nun, politika geliştirme süreçlerinin temel taşlarından biri olacağını ümit ettiğini dile getirdi.

Fotoğraf Galerisi