AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ


07.10.2021


AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ

Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle belediye personeline yönelik düzenlenen "Aile Danışmanlığı" eğitimini tamamlayanlara sertifika verildi.

Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Vali Münir Karaloğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç ile daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Ali Emiri Kültür Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, "Bu belge ile birlikte toplumun temellerinden biri olan ailenin daha sağlıklı olabilmesi için ya da meydana gelen problemlerin çözülmesi yönünde nitelikli insan yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Toplumun temellerinden biri olan ailenin daha sağlıklı olabilmesi için ve meydana gelebilecek ya da gelmesi olası birtakım sosyal, zihinsel problemlerin çözümü yönünde onlara danışmanlık yapan kişilerin eğitimi yönündedir" dedi.

Karakoç, "İnşallah bundan sonraki süreçte toplumun, devletimizin, milletimizin temelleri olarak kabul ettiğimiz aile kurumunun daha sağlıklı, daha sağlam temellerde yürümesi için bu eğitim faaliyetleri katkı sağlar. Bu anlamlı eğitimi sağlayan başta Valimize, Belediyemize, üniversitemizdeki ilgili kuruluşlara teşekkür ederim" dedi.

Üniversitelerin şehirle entegre olmasının önemine dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu  "Sosyal belediyecilik artık belediyecilik hizmetleri içerisinde çok büyük bir alan kaplıyor. Elbette ki şehrin üniversitesi şehirdeki var olan sorunların çözümünde şehirdeki diğer kurumlara ve topluma destek olması en tabii sonuç. Bu eğitimi de o faaliyetlerden birisi olarak görmek lazım. İşte ailenin korunması noktasında yetiştirdiğimiz arkadaşlar bize çok katkı sunacaklar. Ben, sertifika alan bütün arkadaşlarımı kutluyorum" dedi.

Konuşmalarının ardından katılımcılara sertifika verildi.


Fotoğraf Galerisi