3. DİYARBAKIR KARİYER ZİRVESİ


10.05.2022


3. DİYARBAKIR KARİYER ZİRVESİ

Dicle Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına yönelik iş gücünü arz edenler ile iş gücünü talep edenleri, kamu kurumlarını, sanayici ve işletmecilerini buluşturmak amacıyla Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Dicle Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi  tarafından ‘’Diyarbakır 3. Kariyer Zirvesi’’  düzenlendi.

Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen zirveye Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız, Prof. Dr. Ezeli Azarkan, Prof. Dr. Kadir Turan, Genel Sekreter Doç. Dr. Ali Karakaş, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Dicle Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Işık Yeşim Erdamar, ‘’Dicle Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının mezuniyet sonrası iş gücü piyasasını tanımlanan ve istihdam olanaklarını fark etmeleri açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu zirve ile öğrenci ve mezunlar kamu kurumlar ile özel sektör kuruluşunu bir arada görme ve staj / iş başvurularında bulunma şansı yakalayacaktır. İstihdam ve kariyer planlamasının her geçen gün daha karmaşık hale geldiği günümüzde kariyer danışmanlık hizmetleri ile kariyer zirvelerinin iş veren ile iş arayanların buluşması noktasında önemli katkılar sunacağına inanıyorum’’ dedi.

Kariyer Bilinci ve Farkındalığı ‘’Mezuniyet Öncesi Sürece Yönelik Öneriler” panelinin Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Selim Erdamar’ın yaptığı panele konuşmacı olarak Eski Sağlık Bakanı Sağlık Ürünleri Derneği Bşk. Ecz. M.Kazim Dinç, Atabay ilaç A.S.ARGE Direktörü Doğan Taşkent, İTÜ Fizik Böl. Bşk. Prof. Dr. Onur Emre Kahya, Van Horne Construction Yön. Kur. Baş. Fesih Zeki Mert katıldı.

Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen ’’Diyarbakır 3. Kariyer Zirvesi’’  farklı salonlarda alanında uzman kişilerin sunumları ile devam etti.

Yayını izlemek için tıklayınız:https://www.youtube.com/watch?v=LdpDm5_QXHk