PEDAGOJİK FORMASYON SERTİFİKA PROGRAMI BAHAR DÖNEMİ DUYURUSU

28.02.2023


·         2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında dersler Uzaktan Öğretim Yolu ile (online), Öğretmenlik Uygulaması teori kısmı online, uygulama (staj) kısmı ise yüz yüze yapılacaktır.

·         Bahar Yarıyılı Dersleri uzaktan eğitim yolu ile 3 Mart 2023 Cuma günü başlayacaktır.

·         Öğretmenlik Uygulaması belirlenecek tarihte yüz yüze başlayacaktır ve Diyarbakır’da yürütülecektir.

·         Güncel ders programları ve akademik takvim için web sayfamızın takip edilmesi gerekmektedir.

 Formasyon programı ücreti 2. taksitlerinin son ödeme tarihi olarak 15 Mart Çarşamba günü belirlenmiş olup, söz konusu tarihe kadar ödemelerin tamamlanması gerekmektedir.

Online Derslere Giriş:

Online Dersler ALMS Uzaktan Eğitim Sistemi ile yürütülecektir.

Sisteme https://dicle.almscloud.com/ adresi üzerinden Kullanıcı Adı ve Şifre ile giriş yapılacaktır.

 

ALMS sisteminin etkili kullanımı için Dicle Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkezi (DUZEM) tarafından yayımlanan Kılavuz ve Video Dokümanları aracılığıyla sistemin nasıl çalıştığını inceleyiniz: https://www.dicle.edu.tr/duyurular/uzaktan-egitim-uygulama-ve-arastirma-merkezi_-duyuru-7801

 

ALMS Giriş Bilgileri: Kullanıcı adı kısmında 11 haneli TC kimlik numarası girilmelidir. Şifre kısmında ise size ait olan şifreyi girmeniz gerekmektedir. Şifrenizi ekte yer alan tablodan bölüm bazlı tespit edebilirsiniz. İlk giriş yaptığınızda şifrenizi değiştiriniz.

NOT: Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi binası Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası orta hasarlı olarak belirlendiğinden ötürü, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanlığı yeni Hukuk Fakültesi binasının 1. Katında hizmet vermektedir. Her türlü talebinizi formasyon@dicle.edu.tr adresinden iletebilirsiniz.

İLETİŞİM: 0412 241 10 00/8800 dahili no


Dosya Ekleri

Ekleme TarihiAçıklamaİndir
2/28/2023Formasyon kullanıcı bilgileriİndir