ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI II DERSİNİ ALAN LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

27.02.2023


ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI II DERSİNİ ALAN LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından 22.02.2023 tarihinde yapılan Öğretmenlik Uygulaması II dersine ilişkin yapılan açıklamada;

“2022-2023 Eğitim ve öğretim yılı bahar dönemine mahsus olmak üzere; ‘Öğretmenlik Uygulaması II’ dersinin ilk ve ortaöğretim kurumlarının açık olduğu dönemde yapılması gerektiği dikkate alınarak, Yükseköğretim kurumlarımızdaki Öğretmenlik Uygulaması II dersini alan son sınıf öğrencileri, talepleri halinde bu derse halihazırda bulundukları illerdeki üniversitelerde devam edebileceği” ifade edilmiştir.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda;

  • Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi öğrencisi olup Öğretmenlik Uygulaması II dersini diğer illerdeki Yükseköğretim Kurumlarından almak isteyen öğrenciler eğitim almak istedikleri Üniversiteye başvuru yapmalıdır. Ayrıca hangi il ve Fakülte bünyesinde uygulama yapılacağının Fakültemize de dilekçe ile 06.03.2023 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir. Dilekçeler egitimdekanlik@dicle.edu.tr adresine ya da fiziksel olarak Dekanlık Makamına iletilebilir.

  • Diğer illerdeki Yükseköğretim Kurumlarında öğrenci olup Öğretmenlik Uygulaması II dersini Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi’ndeki eşdeğer programlardan almak isteyen öğrenciler 06.03.2023 tarihine kadar aşağıdaki başvuru dilekçesi ile Fakültemize başvurmalıdır. Başvurular egitimdekanlik@dicle.edu.tr adresine ya da fiziksel olarak Eğitim Fakültesi evrak kayıt birimine yapılabilir.

  • Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi öğrencisi olup Öğretmenlik Uygulaması II dersinin uygulamasını Diyarbakır’da yapmak isteyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Belirlenecek tarihte Diyarbakır’daki okullarda uygulamalarına başlayacaklardır.

NOT: Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi binası Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası orta hasarlı olarak belirlendiğinden, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanlığı yeni Hukuk Fakültesi binasının 1. Katında hizmet vermektedir.

İLETİŞİM: 0412 241 10 00/8800 dahili no 


Dosya Ekleri

Ekleme TarihiAçıklamaİndir
2/27/2023Eşdeğer Programlarİndir
2/27/2023Öğretmenlik Uygulaması Başvuru Dilekçesiİndir