ÖĞRENCİLERİMİZE DUYURU

13.10.2021


SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ!

18 Ekim 2021 Pazartesi gününden itibaren üniversitemizin tüm birimlerinde yüz yüze eğitime geçilecektir. Öğrencilerimizden gelen soru ve talepler üzerine aşı ve barınma konusunda aşağıdaki açıklamaları yapma ihtiyacı hâsıl olmuştur:

         HES Kodu

Sağlık Bakanlığımız ve YÖK Başkanlığımız ile yapılan protokoller kapsamında, öğrenci otomasyonuna HES kodunu işleyen personel ve öğrencilerimizin aşı ve test verileri anlık olarak görüntülenebilmektedir. Riskli durumda olan personel ve öğrencilerimiz için gerekli tedbirler süratle alınmaktadır. Bugün itibariyle 19380 öğrencimiz HES kodu bilgisini OBS’ye işlemiştir. HES kodunu OBS’ye yüklemeyen öğrencilerimizin bu bilgilerini süratle tamamlamaları önem arz etmektedir.

         Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için lütfen aşınızı yaptırmayı unutmayınız.

Barınma

İlimizde öğrencilerimizin barınma sorunu hâlihazırda bulunmamaktadır. Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaloğlu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un öncülüğünde Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli tedbirler süratle alınmaktadır. Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı yetkililere teşekkür ediyoruz. 

         Yeni eğitim yılımızın hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı