Milli Teknoloji Akademisi Yapay Zeka Uzmanlık Eğitim Programı

30.11.2023


Milli Teknoloji Akademisi Yapay Zeka Uzmanlık Eğitim Programı

Değerli Öğrencilerimiz,

Sizleri yeni başlayacak Yapay Zeka Uzmanlık Eğitim Programımız hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Program Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi çalışmaları doğrultusunda ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirmek ve geliştirmek amacıyla üniversite 3.-4. Sınıf / yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak 5 hafta temel; 25 hafta uzmanlık eğitimi olacak şekilde hazırlanmıştır.  

Ders müfredatı Yapay Zeka alanında faaliyetleri bulunan Tübitak, Arçelik, Baykar, Cezeri, Havelsan, Huaawei ve Fev Türkiye kurumları tarafından öğrencilere sunulacaktır. Program boyunca öğrenciler eğitimlerin yanı sıra modül projeleri ve bitirme projesi hazırlayacak. Aynı zamanda tüm süreçte öğrencilerimize mentorlük mekanizması ile deneyim aktarımı sağlanacaktır. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar eğitim aldıkları firmaların bünyesinde yapılandırılmış staj olanaklarına ulaşabilecektir.

Programın Ek’te yer alan başvuru ön kabul kriterlerine uygun üniversite öğrencilerinin istifadesine sunulması hedeflenmektedir.  Başvurular için son başvuru tarihi 14 Aralık 2023’tür. 

Bu doğrultuda Yapay Zeka Uzmanlık Eğitim Programı için ön başvuru kabul bölümlerine uygun üniversite öğrencilerimizin  https://mth.tc/Pjhb    bağlantısından başvurularını yapmaları rica ederiz.

Saygılarımızla.

Yapay Zeka Uzmanlık Programı Bilgi Notu

Başvuru Ön Kabul Kriterleri