LİSANSÜSTÜ BAŞVURU YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

14.09.2021


DİCLE ÜNİVERSİTESİ

LİSANSÜSTÜ BAŞVURU SONUÇLARI İLE İLGİLİ DUYURU

 

            2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü (tezsiz-tezli yüksek lisans ve doktora) başvuru sonuçları adayın başvuru yapmış olduğu https://obs.dicle.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx adresinden girilerek öğrenilebileceği ekteki listelerde de görülebilir. Başvuru esnasında belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girilecektir.

            Otomasyon ortamında asıl olarak yerleşen adayların karşısında “asıl ve sırası”, yedek olarak yerleşenlerin “yedek ve sırası”, yerleşemeyenlerin karşısında ise herhangi ifade yazılmamıştır.

            Asıl ve yedek adayların kesin kayıt işlemleri https://obs.dicle.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx online olarak alınacaktır.

            Belirlenen tarihler arasında kayıt yapmayan asıl adayın kaydı alınmaz ve aday, herhangi bir hak iddia edemez ve yerine yedek kaydı alınacaktır.

            

 

Asıl Adayların Kesin Kayıt Tarihleri

 

Başlama

Bitiş

 

14.09.2021 (12.00)

16.09.2021 (17.00)

 

Kayıtlar İle İlgili Önemli Notlar

  1. Tezsiz yüksek lisans programı hariç aynı anda iki lisansüstü programa kayıt yapılamayacağından tezli yüksek lisans veya doktora programına yerleşen ve başka bir tezli yüksek lisans veya doktora programında kayıtlı bulunan adayların kesin kayıt yapabilmeleri için diğer programdan kaydını silmeleri gerekir.
  2. Aynı anda herhangi iki programda kayıtlı bulunan/bulunacak aday en son kayıt yaptırdığı programın katkı payını yatırmak zorundadır.
  3. Tezsiz yüksek lisans programına kayıt yaptıracak adaylar, kesin kayıt işleminden önce kayıt tarihleri arasında öğrenci numarası ile Türkiye Vakıfbank’a öğrenim ücretinin tahakkuk ettirilen ilk taksitini yatıracaklardır.

Dosya Ekleri

Ekleme TarihiAçıklamaİndir
9/14/2021EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜİndir
9/14/2021SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜİndir
9/14/2021SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜİndir
9/14/2021FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜİndir