ORGAN NAKLİ FİDANLIĞI OLUŞTURULACAK
05.03.2017

ORGAN NAKLİ FİDANLIĞI OLUŞTURULACAK

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Bünyesinde hizmet veren Organ Nakli Merkezi, yakın bir zamanda gerçekleştirileceği 500. organ naklini ağaç dikerek kutlayacak.

Hastaneler Başhekim Prof. Dr. Gökhan Kırbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Organ Nakli Merkezimiz uzun bir süreden beri organ nakli operasyonlarına imza atmaktadır. Önümüzdeki günlerde merkezimizde 500’ncü organ nakli gerçekleştirilecektir. Bunu kutlamak amacıyla bir etkinlik düzenleyeceğiz ve bu etkinliğe merkezimizde organ nakli olmuş hastalarımızı da  davet edeceğiz” dedi.

Beşyüz Nakile Beşyüz Fidan

Başhekim Gökhan Kırbaş konuşmasına şöyle devam etti;  “Bilindiği gibi Organ Nakli Merkezimizde  kornea, kemik iliği, karaciğer ve  böbrek gibi organ nakilleri yapılmaktadır. Önümüzdeki günlerde inşallah beş yüzüncü organ naklimizi de gerçekleştireceğiz. Şu anda elimizde takip ettiğimiz hasta sayısı iki elin parmakları kadar kalmıştır. Gerçekleştirilecek nakil sonrası 500 gibi önemli bir rakama ulaşmış olacağız, bundan dolayı  bir etkinlik düzenlemek istedik. Organ nakli fidanlığı adını vereceğimiz daha önce belirlenmiş bir alana Beş yüz operasyonu temsilen beş yüz tane fidan dikeceğiz, etkinliğimize bütün hastalarımızı ve hemşerilerimizi davet ediyoruz.” diye konuştu. 


Orijinalini İndir
 
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.