Dekan Yardımcıları


Prof.Dr. Sema GÜRGÖZE 

1970 yılında Elazığ’da doğdu. 1993 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. 1994 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı, 1995 yılında araştırma görevlisi kadrosuna atandı. Doktora öğrenimini 2000 yılında tamamladı, 2001 yılında Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalına Yrd.Doç.Dr. öğretim üyesi olarak atandı. 2005 yılında Doçent olduktan sonra 2006 yılında Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında yeni görevine başladı. 2010 yılında Profesör unvanını aldı. Kendi yürüttüğü alt yapı projesi ile Biyokimya Anabilim Dalı Araştırma laboratuvarlarının kurulmasını sağladı. Biyokimya Anabilim Dalı doktora programının açılmasında öncülük ederek bugüne kadar iki doktora öğrencisinin yetiştirilmesinde danışman öğretim üyesi olarak görev aldı. Veteriner Fakültesinin yanı sıra Fen Fakültesi ve Meslek Yüksek Okullarında Biyokimya derslerinin yürütülmesine katkı sağladı.

Dekanlık, bölüm başkanlığı, anabilim dalı başkanlığı, Fakülte yönetim kurulu ve Fakülte kurulu üyelikleri, çeşitli komisyon başkanlıkları ve üyelikleri olmak üzere Harran ve Dicle Üniversitelerinde uzun yıllar farklı idari kademelerde görev yaptı.   Prof. Dr. Sema GÜRGÖZE evli ve bir çocuk annesidir.


                                                                

 

Prof.Dr. Servet BADEMKIRAN

1972 yılında Diyarbakır-Hazro’da doğdu. İlkokul eğitimini Karaçimen Köyü ilkokulunda, Ortaokul ve Lise eğitimini de Hazro Lisesinde tamamladı. 1988-1993 yılları arasında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde Lisans Eğitimini tamamladı. 1998 yılında Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi oldu. Doktora öğrenimini 2000- 2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı’nda “İneklerde Güç Doğuma Bağlı Şekillenen Retensiyo Sekundinaryum’un Engellenmesinde Beta Blokörlerin (Carazolol) ve Pgf2α’nın Etkilerinin Karşılaştırılması” konusunda tamamladı. 2010 yılında Doçent ve 2015 yılında Profesör ünvanı aldı.

Senato Üyeliği, Dekan yardımcısı, Bölüm başkanı, Anabilim dalı başkanı, Fakülte yönetim kurulu üyesi, Fakülte kurulu üyesi, Hastane Komisyon Başkanlığı, Veteriner Olgunlaşma Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak farklı idari kademelerde görev aldı. Prof. Dr. Bademkıran evli ve üç çocuk babasıdır.