ÜNİVERSİTEMİZ AB ERASMUS KA220 YÜKSEKÖĞRETİM İÇİN İŞBİRLİĞİ ORTAKLIKLARI KAPSAMINDA İLK KEZ PROJE HİBESİ ALMAYA HAK KAZANDI


12.09.2023


ÜNİVERSİTEMİZ AB ERASMUS KA220 YÜKSEKÖĞRETİM İÇİN İŞBİRLİĞİ ORTAKLIKLARI KAPSAMINDA İLK KEZ PROJE HİBESİ ALMAYA HAK KAZANDI

 

Dicle Üniversitesi Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2023 yılı proje döneminde Cooperation Partnerships in Higher Education (Yükseköğretim İçin İşbirliği Ortaklıkları) kapsamında İspanya’dan Universitat Autònoma de Barcelona, İtalya’dan Università degli Studi di Torino ve Slovokya’dan Slovenská Poľnohospodárska Univerzita v Nitre üniversitlerinin ortaklığında ilk defa Koordinatör kurum olarak KA 220 projelerinde hibeye hak kazandı.

Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Denli’nin yürütücülüğünde ve Dış İlişkiler Ofisimizin koordinatörlüğünde iki yıl boyunca sürecek projede “Akıllı Hayvancılık Uygulamaları” alanında ortak üniversiteler ile AB Yeşil Mutabakat (Green Deal) politikası çerçevesinde başta teorik ve uygulamalı eğitimler olmak üzere bir çok bilimsel faaliyet  yürütülecek.

Dicle Üniversitesinin Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2023 döneminde sunmuş olduğu KA220 projesi, 135 proje başvurusu arasında başarılı bulunarak hibeye hak kazandı.


Fotoğraf Galerisi