KARACADAĞ KALKINMA AJANSINDAN ONLİNE PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ
KARACADAĞ KALKINMA AJANSINDAN ONLİNE PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ

KARACADAĞ KALKINMA AJANSINDAN ONLİNE PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ

 

Üniversitemiz Kalite Komisyonu AR-GE Çalışma Grubunun koordinasyonuyla, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Online Proje Hazırlama Eğitimi" başladı.

   

29 Haziran - 03 Temmuz 2020 tarihleri arasında toplam 5 gün sürecek eğitimin ilk gününde Karacadağ Kalkınma Ajansı Proje Uzmanı Adnan TUZCU, katılımcılara öncelikle  “Proje Yaşam Döngüsüne Giriş” ve “Proje Yaşam Döngüsü Analiz Aşaması” başlıklı birer sunum yaptı. Sunumların sonunda ise eğitimin pekiştirilmesi amacıyla katılımcılarla birlikte örnek bir “Proje Beratı Dokümanı” ve “SWOT Analizi Dokümanı” oluşturuldu.

 

Katılımcılar “Proje Hazırlama Eğitimi” kapsamında ilerleyen günlerde “İhtiyaç (Sorun) Analizi Anlatımı”, “Proje Yaşam Döngüsü Analiz Aşaması”, “Proje Yaşam Döngüsü Planlama Aşaması”, “Proje Kaynak Atama Planlamasının Yapılması”, “Proje Sorumluluk Atama Matrisi (SAM) Yapılması”, “Proje Yaşam Döngüsü Planlama Aşaması” konularında da ayrıntılı bilgi edinme fırsatı bulacak.

 

Öğretim elemanlarını proje yazımı konusunda bilgilendirmek ve deneyim kazanmalarını sağlamak adına bu tür eğitimlerin önemli olduğunu ifade eden Kalite Komisyonu AR-GE Çalışma Grubu üyesi Prof. Dr. Bilal ÇEKiÇ "Bize bu desteği sunan Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan MARAL ve Proje Uzmanı Adnan TUZCU'ya teşekkür ederim" dedi.