ALMAN ÜNİVERSİTELERİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK KISA SÜRELİ ULUSLARARASI TÜRKÇE OKULU SONA ERDİ
ALMAN ÜNİVERSİTELERİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK  KISA SÜRELİ ULUSLARARASI TÜRKÇE OKULU SONA ERDİ

ALMAN ÜNİVERSİTELERİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK

KISA SÜRELİ ULUSLARARASI TÜRKÇE OKULU SONA ERDİ

Dicle Üniversitesi TÖMER’in, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle Federal Almanya Cumhuriyetindeki Erfurt, Erlangen, Mainz, Regensburg ve Bauhaus Weimar üniversitelerinde Türkçe öğrenen öğrencilere yönelik olarak 2-13 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlediği Kısa Süreli Uluslararası Türkçe Okulu sona erdi.

Program kapsamında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetler gerçekleştirilmiştir. Bilimsel faaliyetler kapsamında; 40 saat Türkçe öğretimi, Doç. Dr. Aytaç COŞKUN tarafından “Diyarbakır ve Arkeolojik Mirası” ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Uğurlu ASLAN tarafından “Diyarbakır ve Edebi Mirası” seminerleri düzenlendi.

Kültürel program kapsamında ise; Diyarbakır tarihi sur içi gezisi, Göbeklitepe (Şanlıurfa) gezisi, Mardin gezisi, Ebru atölye çalışması, Hat sanatları atölye çalışması, Taş oymacılığı atölye çalışması faaliyetleri yapılmıştır. Program 13 Eylül Cuma günü, DÜ TÖMER’de Doç. Dr. Faruk GÖKÇE’nin kapanış konuşması, sertifika takdim töreni ve kapanış yemeği ile sona erdi.