Uzaktan Eğitim Öğrenciler için SSS

Niçin Uzaktan Eğitim?

Sevgili Öğrencilerimiz,
Küresel Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) 19.03.2020 tarih ve E.22344 sayılı yazısı gereği, Üniversitemizde eğitim-öğretim faaliyetlerinin kesintisiz bir  şekilde yürütülebilmesi için, sadece Pandemi Döneminde, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde örgün eğitimde bulunan önlisans, lisans ve lisansüstü programlarımızda “tamamen teorik” dersler ile “uygulamalı derslerin teorik kısımları”nın uzaktan öğretim yöntemiyle sürdürülmesine karar verilmiştir. 

Uzaktan Eğitim Sistemine Nasıl Girebilirim?

Uzaktan Eğitim Sistemine giriş yapmak için bu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Gelecek olan web sayfasında yer alan kullanıcı adı kısmına ÖYS sistemindeki kullanıcı adınızı ve parolanızı girmeniz sisteme girmek için gerekli olacaktır.

Uzaktan Eğitim Sistemiyle Neler Yapabilirim?

Dicle Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden, haftalık ders programında ilan edilen derslere ait ders dokümanlarını takip edebilir, sistemde yer alan canlı derslere girebilir, sistemle ilgili merak ettiklerinizi veya sorularınızı e-posta aracılığıyla sorabilir, duyurulardan eğitimle ilgili tarihlere ulaşabilirsiniz. Dersin eğitmeni ile sanal sınıf üzerinden canlı ders alabilir, canlı sohbet veya e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kullanıcı Adım ve Şifrem Nedir?

Kullanıcı adı ve şifreniz OBS (öğrenci bilgi sistemi) sisteminde kullandığınız şifrelerdir.

Uzaktan Eğitim Sisteminde derslere nasıl girebilirim?

Uzaktan Eğitim Sisteminde online derslere nasıl gireceğinize dair hazırlanmış olan görsel dokümana erişmek için lütfen TIKLAYINIZ.

Uzaktan Eğitim Sisteminin mobil uygulaması var mıdır?

Uzaktan Eğitim Sisteminin Web arayüzü mobil uyumlu olmakla beraber Mobil Uygulaması bulunmaktadır. Bu bağlantılardan Android ve  IOS  mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Online erişebileceğim başka kaynaklar var mıdır?

Bu konuda faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir kaç link aşağıda verilmiştir.

YÖK Dersleri projesi:

https://yokdersleri.yok.gov.tr/

Ulusal Tez Merkezi:

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/

İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2019-2020 Ders Kitapları:

http://auzefkitap.istanbul.edu.tr/

Dergi Park:

https://dergipark.org.tr/tr/

TÜBİTAK Popüler Bilim Dergileri e-arşiv:

https://services.tubitak.gov.tr/edergi/user/index.jsp

 

Uzaktan Eğitim Sisteminde online sınava nasıl girerim?

Uzaktan Eğitim Sisteminde online sınav nasıl gireceğinize dair hazırlanmış olan görsel dokümana erişmek için lütfen Tıklayınız.