Müdür Yardımcıları


  Öğr. Gör. A. Kadir ÖZAYDIN   

     Müdür Yard.       

                (Ses Eğitimi Bölümü)                    

2Aralık 1975’de Aydın’da doğdu. İlkokulu Hürriyet İlköğretim Okulu’nda, OrtaokuluTicaret Lisesi ve Osman Gazi Orta Okulu’nda, Liseyi Aydın Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünde tamamladı.Yüksek Lisans Eğitimi Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar EnstitüsüMüzikoloji Anabilim Dalı’nda ve Tez aşamasındadır.

Müziğe olan ilgisi İlkokul çağlarında başladı. 11. Yaş gününü hediyesi olan bağlamayı O’na babası aldı. Eğitimini almadan kendi kendine keşfetmeye ve çalmaya çabaladı. Hemen hemen 11 sene bu enstrümanla uğraştı. 21 yaşındayken Aydın Mestan Gökalp Türk Sanat Müziği Korosuna katıldıktan sonra Konservatuar sınavlarına girmeyi arzu etti. Bu amatör koronun şefi olan bestekar ve udi Sayın YılmazYÜKSEL’den ders aldı. Bağlamaya olan ilgisini gören hocası O’nu Tanbur enstrümanına yönlendirdi. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı sınavına 1998 senesinde Tanbur ile girdi. Hazırlık sınıfı dahil 5 yıl olan Lisans Eğitimi sürecinde okul içi ve okul dışı korolarda toplamda 278 konserde sahne aldı. 2003 yılında Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda akademik kariyerine başladı. Türk Müziği Solfej ve Nazariyatı, Meslek Çalgısı (Tanbur) ve Makamsal geçki ve icra adlı derslerin eğitimini vermektedir. Ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri sundu ve pek çok konser faaliyetlerinde Tanbur sazı icracılığı yaptı. Hâlen, Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Temel Bilimler Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Evlidir ve iki kız çocuğu vardır.

YÖKSİS LİNK


  Öğr.Gör.Emre AKGÜN

 Müdür Yard.

   (Temel Bilimler Bölümü) 

          8 Şubat 1979 da İstanbul’da doğdu. İlkokulu Eskişehir Adalet İlköğretim Okulu, Ortaokulu Eskişehir Süleyman Çakır Ortaokulu ve Liseyi Karşıyaka Gazi Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde, Yüksek Lisans Eğitimini Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzikoloji Anabilim Dalında tamamladı. İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Anabilim Dalında Doktora programına devam etmektedir. Müziğe ilkokul çağlarında Eskişehir’de piyano dersleri alarak başladı. Ortaokul ve Lise döneminde Eskişehir ve İzmir’de bulunan klasik Türk müziği korolarında ve TRT İzmir Radyosundakorist ve solist olarak görev aldı.1997 yılında İzmir’de akademik kariyerine başladı. 2002 yılında lisans eğitimini tamamladı. 2004 yılı Mayıs ayında Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümüne Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2011 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Diyarbakır TRT Radyosunda akitlikorist ve solist olarak programlara katıldı. Ulusal ve uluslararası bir çok sempozyum ve kongrede bildiri sundu. Birçok dergiye makale yazdı. Konser  ve festival etkinliklerine katıldı. Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Müdür Yardımcılığı ve Ses Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundu. Hâlen, Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.