LABORATUVARLARIMIZ ARAŞTIRMACILARIN HİZMETİNDEDİR
LABORATUVARLARIMIZ ARAŞTIRMACILARIN HİZMETİNDEDİR


DÜSAM Laboratuvarları

DÜSAM Laboratuvarları, Üniversitemizde farklı disiplinlerde çalışan bilim insanlarının (biyokimya, fizyoloji, histoloji, genetik, moleküler biyoloji, ziraat, kimya, biyoloji, patoloji, farmakoloji, tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi vs. birçok ) projelerine alt yapı imkanı sağlamak için hizmete sunulmuştur.

Öncelikli görevi araştırmacılara deney hayvanı sağlamak olan DÜSAM, bundan böyle alternatif olarak hücre kültüründe (in-vitro) çalışma imkân sağlamaktadır. Böylelikle deney hayvanı kullanımı mümkün olabildiğince azaltma sağlanacaktır.


Üniversitemiz ve diğer kurumlardaki araştırmacıların ortak bir bilgi / deneyim paylaşım platformu oluşturmak araştırmaların sayısını ve niteliğini artırmak , orjinal bilgi ve ürün oluşturmak hedeflerimizdendir.


Laboratuvarımız başta invitro ( hücre kültürü ) araştırmaları olmak üzere (sitotoksisite, clonogenity, invazyon, migrasyon, hücresel görüntüleme), Western Blot, rT-PCR, ELISA, spektroskopi, İmminohistokimya, G ene tik araştırmaları yapabilmek için yeterli donanıma sahiptir.

 

Kullanım Şartları

Yapılması planlanan araştırmalar için önceden projelendirme yapılması ve randevu alınması gereklidir.


Projeleriniz için gerekli Cihazlar laboratuvar personelinin denetiminde kullanılacaktır.


Çalışmalar sırasında kullanılacak her türlü sarf malzemesi, proje sahibi tarafından temin edilecektir.

 


Laboratuvarlarımız...


Cihazlarımız...