Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı
Abone Veritabanları

Yapılan  Lisans Antlaşması Gereği, Veri Tabanlarından Sistematik Download Yapılmaması Gerekmektedir.

 


Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu   Elektronik Kaynaklar Ulusal  Akademik Lisansı

 Fen,Sağlık ve Sosyal Bilimlerden oluşmaktadır.

Elsiver Science Direct; içeriğinde 1200 adet dergiyi barındıran full-text  veri  tabanıdır.

Birçok bilim dalında 16.000'in üzerinde dergi, kitap ve konferans bildirilerini kapsayan bibliyografik ve atıf veri tabanıdır. Bu veri tabanına Amerika'daki serverlar aracılığıyla erişilmektedir.

Scopus, hakemli literatür ve kaliteli Web kaynaklarına ilişkin özet (abstract) ve atıf veritabanıdır. 


Tıp ve Sağlık bilimleri ile ilgili 211 adet dergiye full text  erişim sağlayan veri tabanıdır.

Temel bilimler, sosyal ve beşeri bilimler,  mühendislik, tıp ve yaşam bilimlerini   içeren tam metin dergi koleksiyonu

Springer ve Kluwer  dergilerine erişimi sağlayan veri taban

Temel bilimler sosyal ve beşeri bilimler mühendislik tıp, dil edebiyat, eğitim, siyaset bilimleri ve yaşam bilimleri, güzel sanatlar konularında 21.000 üzerinde elektronik kitabı kapsayan veri tabanı

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği konularında tam metin, makale ve bildirileri kapsayan veri tabanı.

Elektronik Tıp Kitapları (6911 kitap) veri tabanı.

Arts & Sciences I, II, III, and Ecology & Botany Collections.

ProQuest Central, The Wall Street Journal ve Los Angeles Times gibi önemli gazeteler de dahil 986'yı  aşkın tam metin gazete, 30,000 tam metin doktora ve master tezi, Social Science Research Network kaynaklı, geleceğe yönelik bilimsel araştırmalara ait çalışmalar içeren, 15.000’i aşkın tam metin bilimsel çalışma kaydı, Hoover’s Company Records'a ait 45.000 şirket raporu, 4.000’i tam metin 5,760’dan fazla hakemli akademik dergiyi kapsayan veri tabanı

 

AMS

MathSciNet matematik ile ilgili veri tabanıdı

Wiley-Blackwell'in yayını olan WileyInterdisciplinary Reviews'in (WIREs) ilk serisi Nanomedicine and   Nanobiotechnology veri tabanı

AMA 

American Medical Association (AMA) Dergileri

BMJ Journal Online veri tabanı.

Yazarların harita üzerinde bulundukları yerleri göstererek bilimsel araştırmaların yönlendirici haritasını çıkarmaya çalışan ücretsiz kullanıma sunulan online bir kaynaktır.

Yazarlar,   editörler ve genelde tüm bilim topluluğu için yayın hazırlama sürecinde kullanılmak üzere geliştirilmiş ücretsiz hizmete sunulan online bir dilbilim kaynağıdır. Örnek Bulucu, araştırmacıların bir kelime veya deyimin İngilizce dilinde hakemli ve basılmış yayınlarda nasıl kullanıldığı hakkında örnekler vererek yol gösterir.

Eğitim Bilimleri ile ilgili, dergi, kitap konferans metinleri ve monografileri kapsar. 220 yayıncıdan yaklaşık 8.000 adet tam metin kitap içeren multidisipliner bir Türkçe e-Kitap veritabanıdır. İçerikte konular arasında, davranış bilimlerini, ekonomiyi, çevreyi, tarihi, uygarlık bilimlerini, hukuku, edebiyatı, yönetimi, tıp ve sağlık hizmetlerini, müziği, felsefeyi, siyaset bilimini, sporu ve çok daha fazlasını içeren akademik konular ve genel kültür konuları bulunmaktadır

Dentistry & Oral Sciences  Source:genel diş sağlığı,   endodonti,  yüz ağrısı ve cerrahisi, odontoloji, public health, endodontics,facial pain & surgery, odontology,    oral ve maksillofasiyal patoloji/cerrahi/radyoloji, ortodontoloji, pediatrik diş hekimliği, periodontoloji ve prostodonti gibi diş hekimliği alanlarıyla ilişkili tüm yönleri kapsa

Tıp veri tabanı

Sosyal ve Beşeri Bilimler, Fen Bilimleri, Eczacılık, Müzik, Dil, Teknoloji, Mühendislik ve Mimarlık,  Din, Sağlık Bilimlerini içeren veri tabanı.

Tezler ve ödevlerde kullanılabilecek intihal analiz programı.

Akademik çalışmalardaki intihalleri tespit etmek için analiz veri tabanı

Kayıtlı, Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinde son yıllarda yayımlanmış güncel makalelerin tam metin ve özetleridir.

 915 dergi ve 1.167.933 ücretsiz çevrimiçi, tam metin makaleleri kapsayan veri tabanıdır.

Alman Hukukunda yer alan yasalara, şerhlere, hukuksal olaylara ve makalelere tam metin erişim sağlayan Almanca bir veri tabanıdır

Elsevier’in tüm tıbbi ve cerrahi içeriğini – 900’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosu – bir araya getirerek ve bunu, uygulama rehberleri, hastaları eğitici broşürler ve MEDLINE’ın tamamı gibi diğer değerli içerikle birleştiren veri tabanı.

(Not: PDF dokuman indirebilme ve çıktı alma seçeneklerinin kullanılabilinmesi için sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt yapmanız gerekmektedir. Bu kayıt işleminden sonra kendi hesabınıza girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz.

1) Cıktı alma

2) PDF içeriklerine erişim ve download

3) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker

4) Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Reading Lis

Mevzuat/İçtihat/Hukuk Eserleri  Bilgi Bankası


Tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan veri tabanıdır.


Mendeley  size sizlerin araştırmalarınızı düzenlemeye,  diğer akademisyenlerle çevrimiçi işbirliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır.

28 milyondan fazla kimyasal yapı ve bu yapılara ait detaylar veren ücretsiz bir kimyasal yapı veri tabanıdır. 400'den fazla kaynaktan çekilen verilerle ChemSpider,  tek bir ara yüz altından kullanıcılara kapsamlı araştırmalar yapma imkânı sunmaktadır.


Springer Nature’da makale veya kitap yayınlamak isteyen yazarlar için hazırlanmış olan ve A’dan Z’ye bütün prosedürleri gösteren  Author Academy interaktif modülü ücretsiz olarak kullanıma açılmıştır. Author Academy, son kullanıcılara Springer Nature standartlarını öğretirken, eğitim sonunda sertifika sunan bu modüldur. Aynı zamanda hakemlik sürecinden, açık erişime pek çok konu hakkında da bilgi alınabilmektedir. Ilgili modul temel duzeyde/baslangic seviyesinde egitim saglamaktadir.

 InCites erişiminizin aktive edildiğini bildirmek isteriz. Erişim için gerekli bilgiler aşağıda verilmiştir;

NOT: InCites data setleri oluşturmak, WoS’tan veri kaydetmek gibi işlemler içi kayıt (register) olmak zorunludur.

 

Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu: https://prezi.com/qpfepaqxd5hq/incites-tantm-ve-kullanm-sunumu/

Eğitim Bilimleri ile ilgili, dergi, kitap konferans metinleri ve monografileri kapsar. 220 yayıncıdan yaklaşık 8.000 adet tam metin kitap içeren multidisipliner bir Türkçe e-Kitap veritabanıdır. İçerikte konular arasında, davranış bilimlerini, ekonomiyi, çevreyi, tarihi, uygarlık bilimlerini, hukuku, edebiyatı, yönetimi, tıp ve sağlık hizmetlerini, müziği, felsefeyi, siyaset bilimini, sporu ve çok daha fazlasını içeren akademik konular ve genel kültür konuları bulunmaktadır

 

Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi'nin bütün e-dergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu( 306 adet e-dergi)  

Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.

1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

NEWSPAPER SOURCE PLUS

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

 

İçerik:

    1,200+ tam metin gazete 130 haber bülteninden haberler 67 milyona yakın tam metin makale
Öne çıkan gazeteler:

    The Sydney Morning Herald (Australia) The Times (UK) Toronto Star USA Today The Washington Post The Philadelphia Inquirer Star Tribune (Minneapolis)
Haber bülteni kaynakları:

    AP (Associated Press) CNN Wire PR Wire UPI (United Press International) Xinhua (China)
Televizyon ve Radyo Haber Metinleri Kaynakları:

    ABC News (American) ABC (Australian) CBC (Canadian) CBS News CNBC CNN CNN International FOX News MSNBC National Public Radio PBS

 

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir. 

 

UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüze sahip bir veritabanıdır. UpToDate; doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. 


Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.