Hukuk Fakültesi
Genel Bilgi

Fakülte Tanıtım

        Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1982 yılında kurulmuş ve 1982- 1983 Eğitim Öğretim yılında eğitim faaliyetine başlamıştır. Fakültemizde Özel Hukuk Bölümü ve Kamu Hukuku örgün öğretimde eğitim verilmektedir.

Akademik kadromuzda 3 Profesör, 7 Doçent, 11 Yardımcı Doçent, 22 Araştırma Görevlisi olmak üzere 43 akademisyen bulunmaktadır. Ayrıca 12 idari personel ile hizmet verilmektedir. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı itibarı ile Fakültemizde 1012'u örgün öğrenci eğitim görmektedir. Örgün öğretimde 25 öğrenciye bir öğretim elemanı düşmektedir.

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı,  21'inci yüzyılın gereksinimlerine uygun, katılımcı, özgürlükçü bir eğitim veren Fakültemiz 1990 yılından itibaren faaliyetlerine Üniversite Kampusu Yerleşkesinde devam etmektedir. Kampus yerleşkesi çağdaş ve depreme dayanıklı mimarisi, altyapısı ve teknik donanımı ile modern bir akademik ortam sunmaktadır.  Fakültemiz bünyesinde öğrencilerimizin yararlanabilecekleri bir adet bilgisayar laboratuarı ve kütüphanesi bulunmaktadır. Yurtdışı ve Yurtiçi Öğrenci Değişimi Programları kapsamında öğrencilerimiz Türkiye'deki diğer üniversitelerde ve AB üyesi ülkelerin üniversitelerinde bir veya iki yarıyıl eğitim görebilmektedir.

Fakültemizin 1.sınıfında 2 kredi zorunlu olarak, 2. , 3. Ve 4. Sınıflarda da Yabancı Dil dersleri seçmeli olarak uygulanmaktadır.

Nitelikli ve özverili eğitim kadromuzla Türkiye'nin 21. yüzyılda daha da fazla gelişmesi ve yükselmesi için çalışıyoruz. Üniversite adayı gençlerin kampusumuzu ve Fakültemizi ziyaret etmelerinden mutluluk duyacağımızı paylaşmak istiyoruz.

                                                                              

Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.