ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN ENGELSİZ FEN VE DOĞA ETKİNLİĞİ


25.05.2023


       ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN ENGELSİZ FEN VE DOĞA ETKİNLİĞİ

 

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde engelli öğrencilere yönelik “Engelsiz Fen ve Doğa Eğitimi Etkinliği” yapıldı.

Topluma Hizmet Dersi kapsamında Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinlik, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Adana illerinde bulunan Rehabilitasyon Merkezlerinde gerçekleştirildi. Özel gereksinimli öğrencilerin günlük yaşam becerilerinin artması ve gelişimsel alanlarının desteklenmesinin amaçlandığı etkinlikte, sınıf içi ve bahçede çocuklarla bitkiler dikildi. Böylece çocukların, bitkinin gelişimini inceleyebilmeleri sağlandı.

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Gül Güven, “Çocuklar yaparak, deneyerek öğrenmeden zevk alır ve daha kolay öğrenirler. Özel eğitimde bitki yetiştirme etkinliklerine katılmak; çocukların yeni bilgiler kazanmalarına, sorumluluk almalarına, çevre ve doğa sevgisi geliştirmelerine imkân sağlar. Gerçekleştirilen etkinlik bu anlamda önemlidir. Danışmanlığını yaptığım Topluma Hizmet Dersi öğretmen adaylarına özel eğitime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Fotoğraf Galerisi