Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi
ÖNEMLİ LİNKLER

      Engellilerle ilgili Diğer Birimler (Alfabetik Sıraya Göre)Abant IBÜ Engelsiz AIBU Koordinatörü Ferda Dokuztug
http://www.ibu.edu.tr/analink/engelsiz.htm 

Adiyaman Ü  Fatma Berke, 
fberke@adiyaman.edu.tr

Ahi Evran Ü  Ahmet Kilinç  0396 211 4076

Anadolu Ü Özürlü Ögrenciler Birimi  Ulviye Kizilkaya 
ukizilkaya@anadolu.edu.tr 

Akdeniz Ü Mehmet Gülengöz 
gulengoz@akdeniz.edu.tr

Ankara Ü AÜ Engelsiz Birimi Akin Kaya 
akaya@medicine.ankara.edu.tr 

Atatürk Ü Vildan Demir  
vildandemir@atauni.edu.tr 

Atilim Ü   ÖGDM danismani Gaye Aksoy   
gaksoy@atilim.edu.tr 

Bahçesehir Ü  Serkan Çar 
serkancar@bahcesehir.edu.tr 

Baskent Ü Özürlü Ögrenciler Birimi 
http://www.baskent.edu.tr/idari/spor.php

Bilgi Ü Engelli Ögrenci Koordinatörü Idil Isil Gül, 
igul@bilgi.edu.tr 

Bilkent Ü Engellilere koordinatör Sena Özel, 
esena@bilkent.edu.tr 

Bogaziçi Ü Engelli Ögrenci Danismani, Hande Sart, 
hande.sart@boun.edu.tr 

Görme Engelliler Teknik Egitim Merkezi, 
http://www.getem.boun.edu.tr/

Disleksi calismalar için Dr.Nalan Babur 
nalan.babur@boun.edu.tr

Bozok Ü Engelli Ögrenci Danismani Aydan Besparmak

Cumhuriyet Ü  Emrah Pakman 
emrahpakman@hotmail.com 

Celal Bayar Ü   Kemal Çamlioglu 0236 234 4388-125

Çanakkale Ü   Engelli Ögrenciler Koordinatörü Didem Gündogan 

Çankaya Ü Engelli Ögrenciler Danismani Melis Firat 
melisf@cankaya.edu.tr  

Çukurova Ü Iskender Özgür 
iozgur@cu.edu.tr 

Dokuz Eylül Ü Sema Oglak 
sema.oglak@deu.edu.tr 

Ege Ü Hatice Sahin   
hatice.sahin@ege.edu.tr,http://sksdb.ege.edu.tr/engelsiz.htm 

Erciyes Ü Dilek Erbas  
derbas@erciyes.edu.tr 

Erzincan Ü  Özlem Karakas 
okarakas@erzincan.edu.t


Gazi Ü Engelli Danisma Birimi, Azime Uzun  azime.uzun@gazi.edu.tr 

Gaziantep Ü  Abdülkadir Tahmisçi   
atahmisci@gantep.edu.tr 

Hacettepe Ü Ayse Koca, 
aysekoca@hacettepe.edu.tr  0312 305 4199 Hacettepe
Üniversitesi Engelliler Arastirma ve Uygulama Merkezi::www.engelsiz.hacettepe.edu.tr iletisim maili 
engelsiz@hacettepe.edu.tr 

Istanbul Ü Özürlüler Arastirma ve Uygulama Merkezi: ÖZARUM
http://www.iu.edu.tr/merkezler/oaum/

ITÜ Engelli ögrenci danismani, Nevin Onkay 
onkaya@itu.edu.tr 
Üniversitesi Engelliler Arastirma ve Uygulama Merkezi::
http://www.engellerdurdurmasin.itu.edu.tr/ iletisim mailigulsahcelik54@gmail.com 

Karaelmas Ü  Halide Gamze Ince  
halidegamzeince@hotmail.com 

Kirikkale Ü Gamze Çiftci  0318 357 2438

Kocaeli Ü Engelli Ögrenciler Koordinatörü Mensure Aydin,
mensure@kou.edu.tr Tel: 0262 454 3452http://www.kocaeli.edu.tr/ogrhizmt/engelli/index1.htm

Koç Ü Koordinatörü Zeynep Aycan 
zaycan@ku.edu.tr

Marmara Ü  Oktay Sari Egtim Fak. 0216 345 4705-145

Mersin Ü  Ayfer Varli SKSDB Müd.   
ayfer_varli@mynet.com 

Sakarya ÜnivrsitesiSelçuk Ü  Susran Eroglu 
seroglu@selcuk.edu.tr 

Süleyman Demirel Ü  
Ramazan Çelik  rcelik@sdu.edu.tr 
Mimar Sinan  Gülsen Gülmez  
gulmez@msu.edu.tr 

Mugla Ü  Nazan Tugay  
ntugay@mu.edu.tr 

Mustafa Kemal Ü Engelli Ögrenci Koordinatörü Nurcan Köse  0326 221 7312

Ondokuz Mayis Ü Mursel Akdenk

ODTÜ Engelsiz ODTÜ Koordinatörü Claire Özel, 
claire@metu.edu.tr Websayfa:www.engelsiz.metu.edu.tr 

Osman Gazi Ü
 Rektör yrd. Muzaffer Metintas 
mmetintas@ogu.edu.tr   

Pamukkale Ü   
Ugur Çalhan 0258 444 0728/ 2715

Sabanci Ü
 Engelli ögrenci danismani Elzi Menda 
elzi@sabanciuniv.eduwww.sabanciuniv.edu/bagem/tr/?EngelliOgrenciDestegi/EngelliOgrenciDestegi.html


Trakya Ü  
Yesim Fazlioglu Egitim Fak.

Uludag Ü
 Sidika Parlak, 
sparlak@uludag.edu.tr 

Yüzüncü Yil Ü
 Engelli Ögrenci Destek Birimi 
eodb@yyu.edu.trwww.eodb.yyu.edu.tr

       T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü : http:// www.ozida.gov.tr

      Is-Kur Genel Müdürlügü: http:// www.iskur.gov.tr

      Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi: http:// www.calisma.gov.tr/

      Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu:  http://www.shcek.gov.tr/

      Türkiye Körler Federasyonu: http:// www.korlerfederasyonu.org.tr

      Altı Nokta Körler Dernegi: http:// www.altinokta.org.tr

      Türkiye Sakatlar Dernegi (TSD): http:// www.tsd.org.tr

      Türkiye Omurilik Felçliler Dernegi (TOFD): http:// www.ofd.org.tr

      Bedensel Engellilerle Dayanisma Dernegi: http:// www.bedd.org.tr

      Türkiye Engelliler Spor Yardim ve Egitim Vakfi: http://www.tesyev.com/

      Bedensel Engelliler Spor Federasyonu: http:// www.besf.org.tr

      Türkiye Isitme Engelliler Milli Federasyonu: http://www.turkdeaf.org

      Isitme Engelliler Spor Federasyonu: http://www.sessizler.org

      Görme Engelli Ögrenciler Için Hazirlanan Web Sayfasi:http://www.goreneller.com 

 

 

 

 

Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.