DİCLE ÜNİVERSİTESİ ARAMA KURTARMA EKİBİNDEN AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ - en


22.11.2023


Dicle Üniversitesinde DÜAK' ın "Afet Farkındalık Eğitim"i seferberliği devam ediyor. 21.11.2023 tarihinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu  Akademik ve İdari personeli ile öğrencilerine yönelik "DÜAK Afet Farkındalık Eğitimi", Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda saat 14.00 da gerçekleştirildi. Eğitime başta öğrenciler olmak üzere akademik ve idari personeli yoğun ilgi gösterdi. 

DÜAK Ekibi tarafından verilen eğitimlerde “Afet Farkındalık Eğitimi” çerçevesinde afet yönetimine dair temel kavramlar, afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı. Öğrencilerin yoğun katılım sağladığı egitimde DÜAK Ekibi, Ekip Sorumlusu Haci YILMAZ, Ekip lideri Mehmet Turgut TAYUZAK, Ekip Üyeleri Enes ERBOVA, Mensur DALA, Gökhan Yılmaz ve Selim ÖNER' in katılım sağladığı ve sunum yaparak dinleyicilerin sorularını cevapladılar. 

Eğitimin sonunda DÜAK Ekibi afetlerde ki deneyimlerini anlattıktan sonra AFAD’ın “Gönüllülük Projesi” hakkında bilgilendirilmeyle son buldu.