Edebiyat Fakültesi
Get Adobe Flash player
 


DİCLE ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİNE 

HOŞGELDİNİZ...!!!

( FAKÜLTE HAKKINDA )

   1974 yılında kurulmuş olan Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri, 1992 yılında Edebiyat kısmının da dâhil edilmesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi adıyla kurumsal yapısını tamamlamıştır.  Ancak Edebiyat Bölümlerinin eğitim-öğretim faaliyeti 1996-1997 öğretim yılından itibaren başlamıştır.

02 Eylül 2009 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Fen-Edebiyat Fakültesi’nin kapatılması, Fen Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi’nin ayrı fakülteler halinde kurumsal kimlik kazanmasıyla yeniden yapılanma sürecine girilmiştir. 12 Kasım 2009 tarihinde Edebiyat Fakültesi’ne Dekan ataması yapılarak fakültemiz resmen ve fiilen ayrı kurumsal nitelik kazanmıştır. 
          
Yeni Binasında eğitim-öğretim faaliyetini yürütmekte olan Fakültemiz Tarih, 
Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Arkeoloji, Antropoloji, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji ve Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü (Arap Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı) olmak üzere 9 bölümden oluşmaktadır. Bunlardan Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Sosyoloji bölümlerinde 2010 yılında ikinci öğretim de açılmış olup, Öğrenci alımına başlamıştır.

Web Tasarım ve Bilişim ve Teknik Birim Sor. 
 Teknisyen M.Kadri TURAN (8321)

Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.