Atatürk Sağlık Yüksekokulu
Get Adobe Flash player
 

           Diyarbakır Atatürk Sağlık Yüksekokulu, Dicle Üniversitesine Bağlı olarak 2 Kasım 1996 tarih ve 22805 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ve Bakanlar kurulu kararı ile kurulan 79 Sağlık Yüksekokulundan biridir. Diyarbakır Atatürk Sağlık Yüksekokulu 1996–1997 öğretim yılında Hemşirelik bölümüne öğrenci alarak Sağlık Bakanlığına bağlı Diyarbakır Atatürk Sağlık Meslek Lisesi binasında eğitime başlamıştır. 1999–2000 eğitim-öğretim yılında Sağlık Memurluğu programı açılarak ilk öğrenciler eğitimlerine başlamışlardır.

            02.05.2007 tarih ve 26510 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Hemşirelik Kanunun ile birlikte Sağlık memurluğu bölümü ülke genelinde kapatılmış ve 2007–2008 eğitim-öğretim yılından itibaren hemşirelik bölümüne karma öğrenci alınmaya başlanmıştır.

            Yüksekokulumuz eğitim-öğretim faaliyetlerini Fen Fakültesi Eski Edebiyat Fakültesi Binasında sürdürmektedir. Öğrenci dersliklerimizde bilgisayar, akıllı tahta ve projeksiyon bulunmaktadır. Öğrencilerimizin mesleki becerilerini geliştirebileceği güncel teknolojik araçlarla donatılmış mesleki beceri laboratuarı bulunmaktadır. Yüksekokulumuzda kurulmuş olan mesleki beceri laboratuarları öğrencilerin, yetenekleri ve derecelerine uygun, güvenli eğitim stratejileri ile sistematik bir eğitim almaları hedeflenmiştir.

           Öğrencilerimiz eğitim- öğretim süresince müfredat programlarına uygun olarak dönem içlerinde öğretim elemanlarının gözetiminde Dicle Üniversitesi hastanelerinde (Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi, Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi), Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk hastalıkları Hastanesi, Doğum Evi ve Aile Sağlığı Merkezlerinde uygulama ve çalışmalar yapmaktadır.

            Öğretim elemanlarımızın Hemşirelik Anabilim Dallarından en az birinde yüksek lisan düzeyinde eğitim almış olması ve klinik deneyimlerinin olması göz önünde bulundurulmaktadır. Akademik personelin gelişimine ve eğitimlerinin devam ettirilmesine önem verilmektedir. Gerek Akademik gerekse idari personel birim içi hizmet içi eğitimlerle desteklenmektedir. Yüksekokulumuzda toplam 395 kız ve erkek öğrenci öğrenim görmektedir.

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu olarak Hemşirelik Fakültesi olabilmek için hem akademik hem idari personel olarak hep birlikte büyük bir gayret ile çalışmakta, çağdaş gelişime açık ömür boyu öğrenen istendik mesleki ve sosyal becerileri kazanmış mezunlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

 

 

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ DERSİNİN STAJ ROTASYON ÇİZELGESİ
27.02.2015
YÖNETİM DERSİNİN STAJ ROTASYON ÇİZELGESİ
18.02.2015
2014-2015 Eğitim Öğretim Bahar Dönemi Ders Programı
06.02.2015
Hemşirelik Andı
23.05.2014
Atatürk Sağlık Yüksekokulu Yeni Uygulama Yönergesi
10.02.2014
Bağlantılar Haber Bülteni Üyeliği Süreli Yayınlar
İsim:
E-Posta:
 
© 2012-2013 Dicle Üniversitesi.