Bilgileri Düzenle
Yılmaz YÖRDEM  
Yardımcı Doçent  - Hukuk Fakültesi , ,  
Uzmanlık Alanları:  Ticari işletme,şirketler, kıymetli evrak,deniz ve sigorta, fikri mülkiyet hukuku  
Yabancı Dilleri:  İngilizce  
Telefon: 2488357  - 3277 Cep Telefonu:
E-Posta: yilmazyordem@hotmail.com Web Sitesi:
 

Yrd.Doç.Dr.Yılmaz Yördem, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans öğrenimini yapmıştır. Mezuniyetten sonra Diyarbakır Barosuna bağlı olarak avukatlık stajını başarıyla tamamlamış ve bir müddet serbest avukatlık yaparak uygulamaya ilişkin hukuki bilgi ve tecrübesini artırmıştır. Daha sonra Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak yüksek lisans yapmış ve 2002 yılında “Kefalet Sözleşmesinde Kefilin Hakları Ve Sorumlulukları” adlı tezini yazmış ve söz konusu tezi başarıyla savunarak yüksek lisans mezunu olmaya hak kazanmıştır. Aynı yıl Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. Daha sonra doktora yapmak üzere, Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden ibri olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak yaklaşık 5-6 yıl çalışmış akademik bilgi ve tecrübesini artırmıştır. Yine Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalında, “Anonim Şirket Yönetim Kurulu Üyelerinin Hukuki Sorumluluğunda Farklılaştırılmış Teselsül İlkesi” adlı doktora tezini yazmış ve başarıyla savunarak doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. Yrd.Doç.Dr.Yılmaz Yördem, halen Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.   

 

Dereceler
Listelenecek Derece Bulunamadı

Akademik Ünvanlar
ÜnvanTarihiUniversite
Doktor 2013Selçuk Üniversitesi
Yardımcı Doçent 2016Dicle Üniversitesi
İdari Görevleri
GörevTarihlerKurum
Yönetim Kurulu Üyesi 2017Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu
Akademik Çalışmalar
Çalışma TürüTarihBaşlık/Konu
Makale2016Ergenlik Dönemi Öncesi Ve Sonrasında Ana Babanın Nafaka Sorumluluğu (Parental child support responsibilities in the period ahead and after puberty)
Makale2016Ergenlik Dönemi Çocuk Haklarının Gelişimi (development of chıldren's rıghts adolescent period)
Tez2002Kefalet Sözleşmesinde Kefilin Hakları Ve Sorumlulukları(The Rights and Responsibilities of the Guarantor under the Bail Contract)
Makale2016Yargıtay Kararları Işığında Ergin Çocuk Nafaka Davası (Adult Child Support Case in Supreme Court Light)
Makale2016Osmanlı Hukukunda Kefalet Sözleşmesi (Surety Agreement in the Ottoman Law)
Makale2007Marka Hukukunda İhtiyati Tedbir
Makale2016Kullanmama Nedeniyle Tescil Edilmiş Markanın Hükümsüzlüğüne İlişkin Uygulamadaki Sorunlar (Due to the problems that are registered to use the application on the brand Invalidity)
Makale2008Anonim Ortaklıklarda Ticaret Kanunundan Kaynaklanan Azınlık Hakları(Minority Rights Derived from Commercial Code in Joint Stock Companies)
Tez2013Anonim Şirket Yönetim Kurulu Üyelerinin Hukuki Sorumluluğunda Farklılaştırılmış Teselsül İlkesi(Differentiated Teselsul Principle in the Legal Responsibility of Members of Board of Directors of Joint Stock Company)
Dosyalar
Listelenecek Çalışma Bulunamadı
© 2014 Serkan DIRIARIN, Dicle Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı