LÖSEMİ ÇOCUKLARA MORAL ETKİNLİĞİ
09.11.2017

                                     LÖSEMİ ÇOCUKLARA MORAL ETKİNLİĞİ

Lösemili çocuklar için moral etkinliği düzenlendi. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, Harvard Koleji ile D.Ü. Çocuk Kulübünün ortaklaşa düzenledikleri  “Yüz boyama Çocuk Şenliği’nde çocuklar gönüllerince eğlendi.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Gen, hastanelerinde tedavi gören lösemili çocukları bir araya getirmek, birkaç saatliğine de olsa onları hastane ve tedavi ortamından uzaklaştırmak amacıyla her yıl bu tür etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Gen, konuşmasını şöyle sürdürdü;"Çocuklarımızı, sağlıklı ve onları bir arada eğlenirken görmek bizleri sevindiriyor. Bu anlamlı etkinliği düzenleyerek Lösemili çocuklarımıza moral kazandıran, onları mutlu etmek için emeği geçenlere teşekkür ederim”   dedi.

Çocuk Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Söker de, çocukların ilaçtan ziyade psikolojik tedaviye de ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Dicle Üniversitesi Çocuk Kulübünün Lösemi çocuklarla oynadıkları çeşitli oyun ve etkinlikten sonra Başhemşire Rahime Atlı çocuklarla birlikte pasta kesti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cumalı Atila’ nın eşi Sayın Lütfiye Atila da çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.  

Yüz boyama Çocuk şenliğine D.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Mehmet Gen, , Çocuk Onkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Söker, Büyükşehir Belediye Başkanının eşi Sayın Lütfiye Atila, Hastaneler Başmüdürü Yaşar Aslan öğrenciler, tedavi gören lösemi çocuklar ve aileleri katıldı. 


Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
 
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.