MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SÜRECİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMI
13.03.2017

MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SÜRECİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMI

 

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle gerçekleştirilen “Matematik Öğretiminde Ölçme ve Değerlendirme Sürecinde Teknoloji Kullanımı” konulu öğretmen eğitimi uygulamalarını başarıyla tamamlayan öğretmenlere düzenlenen programla katılım belgeleri takdim edildi.

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen programa Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Giray Topal, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Dekan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, eğitime katılan matematik öğretmenleri ile eğitimi gerçekleştiren Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Zengin, Dr. Mehmet Bars ve Dr. Ömer Şimşek katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Giray Topal, öğretmen yetiştiren bir kurum olarak eğitim fakültelerinin sadece öğretmen adaylarına değil, öğretmenlere yönelik eğitimlerle de ön plana çıkması gerektiğini vurguladı. Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi olarak bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğinin artarak devam edeceğini ve ilimizde görev yapan öğretmenlere yönelik eğitimlerin diğer branşlara da yayılarak bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

Daha sonra söz alan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, konuşmasına Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanına ve eğitimi gerçekleştiren öğretim elemanlarına teşekkür ederek başladı. Matematik öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen eğitimin önemine vurgu yapan Aslan, özellikle matematik gibi zorluk seviyesi yüksek bir alanda yapılacak etkinliklerin öğrencilere ve öğretmenlere önemli bir katkı sunacağını ifade etti. Bu uygulamanın il genelindeki tüm matematik öğretmenlerine verilmesi gerektiğini ve bunun sürdürülmesi için hizmet içi eğitim programlarına yansıtılabileceğini belirten Aslan, programa gönüllü olarak katılan öğretmenlere teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.

Eğitimi veren öğretim elemanları adına Dr. Mehmet Bars yapılan uygulamanın amacı, matematik öğretimindeki önemi ve FATİH projesi ile ilişkisini ele alan kısa bir sunum gerçekleştirdi. FATİH Projesi kapsamında hizmet içi eğitimlerin özellikle matematik öğretiminde bu uygulamalarla zenginleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Bars, bu kapsamda verilecek eğitimlerle matematik öğretmenlerinin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu teknolojik alt yapıyı daha etkin kullanacaklarını ifade etti. Özellikle matematik gibi anlık geribildirimlerin ve bu geribildirimler neticesinde yapılacak düzeltmelerin hem öğretmene hem de öğrencilere yapacağı katkının önemini vurgulayan Bars,  Dicle Üniversitesi öğretim elemanları olarak bundan sonra da bu tür eğitimlerin sürdürülmesi için gönüllü olarak destek sunacaklarını belirtti.

Program Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Giray Topal ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın öğretmenlere katılım belgelerini takdim etmesiyle sona erdi.


Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
 
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.