ADALET GÜNLERİ KONFERANSLARI BAŞLADI
06.03.2017

ADALET GÜNLERİ KONFERANSLARI BAŞLADI

Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünün düzenlediği “Adalet Günleri Konferansları” başladı. 3 Mart 2017 ve  19 Nisan 2017 tarihleri arasında 6 ayrı oturum halinde gerçekleşecek olan konferanslar her hafta Çarşamba günü saat 14.30’da yapılacak..

Dizi Konferansların ilkini, “Uyuştucuyla Mücadelede Farkındalık” konulu sunumuyla Av. Cevdet NASIRLI yaptı.

Öğrencilerin yanı sıra Ak Parti Diyarbakır İl Teşkilatı Kadın Kolları üyelerinin de katılım gösterdiği konferans, uyuşturucu kullanan gençlerin içine düştüğü batağı gösteren video gösterisi ile başladı..

Konuyla ilgili çalışmalarından bahseden  Av. Cevdet NASIRLI, insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı ile mücadelede yapılacak faaliyetlerin hassas dengeleri içerdiğini, uyuşturucu maddelerle mücadelenin il eylem planı  kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin işbirliği yaparak, tek merkezin eşgüdümünde valilik veya belediye bünyesinde sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. Nasırlı, mücadeleyi yaparken geliştirilecek çalışmaların ulusal ve uluslararası düzeylerde taraf olunan sözleşmeler ve ulusal mevzuatlarla  uyumlu olarak, politika ve stratejiler çerçevesinde, çoğulcu ve çok yönlü işbirliği içerisinde, yürütülmesi ve insan kişiliğini, onur ve saygıyı ön planda tutan yaklaşımların benimsenmesi gerektiğini söyledi.  


Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
 
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.