8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONFERANSI
08.03.2018

                            8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONFERANSI

Dicle Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (DÜKSAM) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması münasebetiyle konferans düzenlendi.

İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen konferansa Rektör Prof. Dr. Talip GÜL’ün eşi Nuray GÜL Hanımefendi, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şehnaz  ALTUNAKAR, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şehnaz  ALTUNAKAR, yaptığı açılış konuşmasında Dünya Kadınlar Günü veya Dünya Emekçi Kadınlar Gününün  her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olduğunu söyleyerek, “Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün, kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, politik ve ekonomik haksızlıkların giderilmesi, cinsel ayrımcılığın sona erdirilmesi, kadınlara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi, saygın yaşam ve insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlanması yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olduğuna inanıyoruz” dedi.

Konferansta Seda Yılmaz BEREKATOĞLU, “Erkek Dünyasında Yönetici Olmak” adlı bir sunum gerçekleştirdi. İş sektöründe kadın olmak, çalışan anne olmak, Türkiye’de üst düzey yönetici kadınlar ve kadın yöneticiler konularını ele alan BEREKATOĞLU, bir kadın yönetici olarak yaşadığı tecrübeleri paylaştı.

Doç. Dr. İnan KESER ise “Kadına Yönelik Gizli Şiddet” adlı sunumu ile kadına şiddetin çeşitlerin konusunda bilgiler verdi. KESER, gizli şiddetin günümüzde çok yaygın olduğunu belirtti.

 


Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
Orijinalini İndir
 
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.